Tłumaczymy teksty zwykłe, specjalistyczne, medyczne, dokumenty, instrukcje techniczne Strona główna Facebook
32 445 07 05 Napisz do nas: bok@supertlumacz.pl

Lemur z Madagaskaru

lemur tlumacz

Dbałość o naturalne środowisko to nie tylko domena ekologów, także biuro tłumaczeń Supertlumacz ma swój skromny wkład w ochronę środowiska. Zostaliśmy złotym sponsorem lemura wari z wrocławskiego zoo.

Nowoczesne przedsiębiorstwo musi wykazywać działania mające na celu dbanie o najcenniejszą faunę i florę naszej planety.

Biuro tłumaczeń Supertlumacz wspiera różnorodne akcje charytatywne. Jeden z mieszkańców wrocławskiego zoo, pochodzący z Madagaskaru, czarno-biały lemur wari, zagrożony jest wyginięciem. Zwierzę jest kolejnym bohaterem kampanii z zakresu ochrona środowiska Top 10 – Zagrożone Gatunki Wrocławskiego Zoo.

Wari jest największym gatunkiem z rodziny lemurowatych, to cecha, która go wyróżnia, ale także szkodzi. Dzięki swoim gabarytom, lemury wari na Madagaskarze wykorzystywane są w celach konsumpcyjnych, co powoli prowadzi gatunek do degradacji.

Jednak przyczyny konsumpcyjne nie są takim zagrożeniem, jak fakt masowego wycinania lasów i pozbawiania lemurów miejsca do życia. Lemur wari jest jednym z najbardziej zagrożonych naczelnych na świecie. Przez 27 lat, populacja lemurów wari zmniejszyła się aż o 80%.

Według Czerwonej Księgi Zwierząt, Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody lemur wari uzyskał status zwierząt krytycznie zagrożonych wyginięciem. Jeżeli nie zostaną podjęte odpowiednie działania, według badań, zwierzę to, jako pierwsze z lemurów wyginie na zawsze z terenów Czerwonej Wyspy.
To bardzo ciekawe zwierzęta – głównie owocożerne, to jedyny gatunek naczelnych, który buduje gniazda wyłącznie po to, by urodzić i wychować w nich młode.

Mamy nadzieję, że także dzięki naszej pomocy, czarno – biały lemur wari jeszcze setki lat będzie zjadał przepyszne owoce na egzotycznym Madagaskarze.

Wszystkie tłumaczenia przysięgłe w
formie papierowej wysyłamy w wciągu
24h od realizacji listem
poleconym
priorytetowym
zupełnie za darmo!

Biuro Supertlumacz.pl wspiera wrocławski ogród zoologiczny. Dołączyliśmy do akcji "Top 10 - Zagrożone Gatunki Wrocławskiego Zoo" i zostaliśmy złotym sponsorem lemura z Madagaskaru
Miło nam
poinformować, że zostaliśmy
nominowani do tytułu JAKOŚĆ ROKU 2012. Opiekę nad konkursem sprawuje Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.
Data dodania 10.09.2012 prof. zw. dr. hab. Piotr Jędrzejowicz - Akademia Morska w Gdyni

Tłumaczenia zostały wykonane szybko i fachowo. Polecam firmę Supertłumacz jako rzetelnego partnera biznesowego.
Data dodania 10.09.2012 prof. zw. dr. hab. Piotr Jędrzejowicz - Akademia Morska w Gdyni

Tłumaczenia zostały wykonane szybko i fachowo. Polecam firmę Supertłumacz jako rzetelnego partnera biznesowego.